Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Jak dobrać odpowiednią lampę biurkową?

Lampa ustawiona na biurku lub zamontowana w pobliżu miejsca pracy wpływa na efektywność działań oraz koncentrację. Źle dobrane oświetlenie spowoduje szybkie przemęczenie oczu, wywoła bóle głowy, a nawet nudności. Światło nie powinno być ani zbyt intensywne, ani za słabe. Należy wziąć pod uwagę także charakter pracy i wykorzystanie stanowiska pracy – czy będziemy siedzieć przy biurku tylko podczas nauki, czy może kilka – kilkanaście godzin dziennie.

Ustawienie lampy

Uniwersalną zasadą stosowaną podczas aranżacji biurka i wyborze lampki na biurko jest ustawienie oświetlenia odpowiednio do ręki dominującej, którą piszemy. W przypadku osób:

  • Praworęcznych – lampa powinna znajdować się z lewej strony biurka;
  • Leworęcznych – źródło światła należy umieścić w prawej części biurka.

Powyższe rozwiązanie umożliwia lepsze oświetlenie przestrzeni roboczej. Uczeń czy architekt korzystający z biurka nie będzie irytować się z powodu rzucania cienia przez rękę, np. na notes lub książkę.

Regulowana Lampa Biurkowa LED z przełącznikiem Loftowym zapewni odpowiednie naświetlenie i wpłynie na komfort pracy. Oryginalna, geometryczna forma urządzenia stanie się intrygującą ozdobą w prywatnym gabinecie czy domowym biurze.

Lampa loftowa

Gdy powierzchnia blatu biurka nie pozwala na zastosowanie stojącej lampki biurkowej – warto zdecydować się na urządzenie, które można przymocować do półki lub ściany. Lampki zaciskowe pozwolą zaoszczędzić przestrzeń roboczą biurka, a dzięki ruchomemu ramieniu możliwa jest szybka i łatwa zmiana kierunku padania światła.

Nowoczesna lampka zaciskowa

Rodzaj i barwa światła

Na komfort oraz jakość nauki czy pracy przy biurku ma wpływ zastosowana w urządzeniu żarówka. Należy zwrócić uwagę na barwę oraz natężenie światła. Oświetlenie zbyt silne będzie drażnić wzrok, może także wywołać nieprzyjemne, migrenowe bóle głowy. Natomiast światło o słabym natężeniu sprawi, że osoba korzystająca z biurka będzie zmuszona wytężać wzrok i czytać w ciemności. Oczy szybciej się męczą, człowiek odczuwa znużenie, a efekty pracy nie są satysfakcjonujące. Najlepsze dla wzroku jest światło o barwie jak najbardziej zbliżonej do światła naturalnego. Lampa biurowa wyposażona w oświetlenie LED to idealne rozwiązanie.

Dodatkowe źródła światła

Podczas wielogodzinnej pracy przy domowym biurku lub w firmowym gabinecie warto doświetlić przestrzeń roboczą dodatkowym źródłem światła. W tym celu warto wykorzystać wiszącą lampę sufitową. Urządzenie rzuci odpowiednie światło na całe pomieszczenie przeznaczone do pracy bądź nauki.

Wisząca lampa do biurka

Innym, równie efektywnym rozwiązaniem, może okazać się kinkiet ścienny. Urządzenie montuje się nad biurkiem lub na ścianie bocznej. W przypadku uszkodzenia lampy biurkowej lub przepalenia żarówki, możliwe jest wykorzystanie kinkietu jako tymczasowe źródło światła dla przestrzeni roboczej.

Reflektorek do biurka

Osobom ceniącym oryginalność i geometryczne formy przypadnie do gustu lampa biurkowa Haakon. Urządzenie przypomina kształtem kostkę do gier planszowych. Ażurowy kształt żarówki wycięty na bocznych ściankach sprawia, że emitowane światło jest delikatnie rozproszone. Wyjątkowa forma lampy biurkowej będzie przyciągać uwagę oraz stanie się główną dekoracją biura czy gabinetu.

Biurkowa lampa żarówka

Może zainteresują Cię produkty z poniższych kategorii?

Lampki na biurko dla dzieci, Lampki na Biurko, Lampy Loft

Udostępnij tą stronę!