Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Stojące Oprawy LED

Stojące Oprawy LED

Lampy stojące dzielą się na te o przeznaczeniu praktycznym, posiadające ramię do czytania oraz ozdobne i tworzące niepowtarzalny klimat źródła światła. 

Lampy stojące LED - technologia

Lampy wyposażone w technologię LED często posiadają wbudowane ściemniacze, regulujące intensywność światła. Pozwala to na dostosowanie zużycia energii w zależności od potrzeb. Wiele reflektorów LED posiada zabezpieczenie IP, co pozwala na wykorzystywanie ich na zewnątrz.

Żarówki LED są o wiele bardziej żywotne niż te klasyczne czy nawet halogenowe. Możemy wybierać wśród różnych wariantów barwy światła tak, aby tworzyły dla nas pożądany klimat.

Zastosowanie lamp stojących LED w pomieszczeniach

Jeśli chodzi o wystrój, lampy stojące w przeciwieństwie do lamp stołowych ozdabiają pomieszczenia smukłymi kształtami bez potrzeby wykorzystania podwyższeń czy stolików. Bardzo dobrze uzupełniają wszelkie oprawy sufitowe, zwłaszcza wpuszczane.

Jeżeli zależy nam na intymnym, urokliwym salonie, w którym będziemy spędzać wieczory na czytaniu książek warto postawić na dobrej jakości lampę stojącą LED wraz z oświetleniem pomocniczym. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie reflektorów blisko lustra. Pozwala to na optyczne powiększenie wnętrza.

W pomieszczeniach surowych, z dużą ilością naturalnych materiałów takich jak drewno dobrze jest wykorzystać lampy proste i duże w stonowanych kolorach. Jeżeli chcemy ożywić wnętrze, które jest dla nas zbyt szare i ponure, wystarczy jedna kolorowa lampa w jaskrawych barwach czerwieni czy żółci. 

Pokoje dziecięce i gabinety często cierpią na brak dostatecznego oświetlenia. Pojedynczy panel czy lampa sufitowa wystarcza jako oświetlenie ogólne, ale nie na daje się do nauki czy pracy. Silna lampa stojąca umieszczona blisko biurka rozwiąże nasz problem, a dodatkowo może stanowić ciekawą ozdobę. 

Oświetlenie LED w lampach stojących

Dziś możliwe jest łączenie walorów ozdobnych i praktycznego wykorzystania lamp. Reflektory LED potrafią generować duże ilości światła, a przy tym stanowić podkreślający charakter salonu dodatek. Istotnym aspektem, o którym zapomina wielu użytkowników lamp, jest zastosowanie odpowiedniego klosza. Duże, transparentne klosze powiększają optycznie pomieszczenie oraz dają jasne, rozproszone światło. Klosze węższe i bardziej zabudowane skupiają promienie świetlne i pozwalają na wywołanie efektu tzw. słupa światła, który skierowany na sufit podwyższa wnętrze. Klosze nieprzepuszczające światła tworzą intymny, kameralny klimat w postaci snopa światła zajmującego jedynie niewielką przestrzeń. 

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Oświetlenie ogrodowe - aranżacje i porady Garden

Jakie lampy do ogrodu wybrać? Czy są drogie w eksploatacji? Jak zaplanować zakupy? Ze szczegółami opowiemy Państwu o urządzeniach do oświetlenia ogrodu. Podpowiemy jak można je wykorzystać, by zachwycały swoim blaskiem!