Dostawa gratis od 200zł
Ponad 71 000 produktów
{{ aa_name() }}

Klosze, abażury

Czym jest klosz, a czym abażur?

Klosze i abażury to nie to samo. Różnice można dostrzec na pierwszy rzut oka. Klosz jest najczęściej wykonany ze szkła. Głównym zadaniem klosza, jest ochrona żarówki. Dodatkowo pełni funkcję wizualną - klosz przez swój wymyślny i ciekawy kształt, kolor lub tworzywo, będzie idealnie uzupełniał daną przestrzeń. Natomiast abażur oprócz funkcji ochronnej, ma za zadanie skupiać światło w danym kierunku. Abażury mają specjalną budowę i są wykonane z różnych tkanin.

Co wybrać - klosz czy abażur?

Przy wyborze tych dekoracji, przede wszystkim trzeba pamiętać o ich zastosowaniach. Klosz sprawdzi się w lampach wiszących i ściennych, natomiast abażury, w lampach stojących. Przy wyborze dobrze jest się kierować stylem wnętrza. Abażur idealnie sprawdzi się w stylach takich jak vintage, czy glamour. Klosze mają wiele wariantów kolorystycznych oraz posiadają wiele ciekawych kształtów, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie. Wymyślne i niebanalne klosze, będą idealnie współgrać z takimi stylami jak nowoczesny oraz modernistyczny.

Jaki kształt ma abażur i jak go zmierzyć?

Abażur to nie tylko klasyczny stożek. Jest wiele kształtów, ale najpopularniejsze z nich to : kapelusz, kopuła, walec oraz stożek. Abażury mają wiele możliwości, rodzai oraz wariantów, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mierząc abażur bierzemy pod uwagę: średnicę dolną, średnicę górną oraz wysokość pionową.

Klosze, abażury